Jak używać Chat GPT

Jak używać Chat GPT do zwiększenia wydajności pracy

Chat GPT i podobne narzędzia sztucznej inteligencji mogą w najbliższym czasie pomóc pracownikom z wielu branż. Chatbot, który wkrótce po uruchomieniu w listopadzie ubiegłego roku przyciągnął milion użytkowników, był używany głównie do generowania porad dotyczących nieruchomości, udzielania wskazówek, jak założyć firmę, a nawet jak pisać muzykę. Jednak pracownicy powinni zachować ostrożność podczas korzystania z narzędzi sztucznej inteligencji, ponieważ technologia ta może wprowadzać ludzi w błąd. Większość firm nie ustanowiła jeszcze formalnych zasad dotyczących korzystania przez pracowników z narzędzi AI. Jednak wielu pracodawców daje ostatnio pracownikom wolną rękę na korzystanie z chatbota do celów służbowych. Do czego może służyć Chat GPT w czasie wykonywania pracy?

Poszukiwanie informacji

Zapewne wiele razy dziennie googlujesz coś w pracy. Dzięki aplikacji Chat GPT możesz pozbyć się tego nawyku. Amerykański potentat wyszukiwarek Google podobno martwi się, że teraz zamiast wpisywać słowa kluczowe w okienko wyszukiwarki, zapytasz po prostu Chat GPT. ChatGPT nie zawsze jest dokładny — jego wiedza sięga tylko do 2021 r. — może analizować dane z milionów stron internetowych, aby spróbować odpowiedzieć na każde otrzymane pytanie. Co więcej, im częściej jest używany, tym inteligentniejszy.

Zamiast dostarczać użytkownikom serię linków do przeglądania — z których wiele znajduje się wysoko na stronie po prostu ze względu na wydatki na reklamę — ChatGPT zapewnia użytkownikowi szybką odpowiedź. A jeśli odpowiedź jest zbyt skomplikowana, ChatGPT może wyjaśnić ją prostszymi słowami, jeśli o to poprosisz.

Szybki dostęp do informacji może ostatecznie uczynić Twoją pracę przyjemniejszą, uwalniając czas na generowanie pomysłów.

„Niektóre z bardziej nudnych części pracy mogą zniknąć” – powiedział Insiderowi ekonomista z Oksfordu, Carl Benedikt Frey. „Możemy zacząć bardziej skupiać się na generowaniu właściwych pomysłów, zadawaniu właściwych pytań, rzeczach, które są bardziej interesujące”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *